W dniu 10 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Nastrojowa inscenizacja przeniosła wszystkich w krótką podróż historyczną do czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego. To właśnie na jego cześć mogliśmy usłyszeć ze sceny gromkie „Wiwat król! Wiwat sejm! Wiwat Konstytucja!”. W krótkiej części artystycznej uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Część artystyczna przygotowana przez uczniów klas 5b, 8b, oraz 2a i 3a liceum pod kierunkiem pani Marzeny Wąsiewskiej - Cytloch oraz pani Małgorzaty Kuligowskiej doskonale oddawała atmosferę tamtych dni.

Oprawę muzyczną przygotowała tradycyjnie pani Ewa Kwiatkowska. Usłyszeliśmy piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru oraz utwory ,,Wolność’’ i ,,Ojczyzna” zaprezentowane przez tegorocznych maturzystów: Miłosza Merchel i Tobiasza Kawa, oraz Piotra Kocięckiego ucznia klasy 3a liceum. Tegorocznym obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji towarzyszyć będą z pewnością głębokie refleksje nad historią i wagą niezależności, suwerenności i siły państwa. Ręcznie wykonane pod kierunkiem pani Agnieszki Mańkowskiej kotyliony i dekoracje patriotyczne sprawiły, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy, dostarczył nam wielu wzruszeń.

To krótkie przedstawienie uzmysłowiło nam, że zarówno dla pokolenia, które uchwaliło prawa regulujące wszystkie dziedziny życia w kraju, jak i dla obecnie żyjących Konstytucja 3 Maja jest symbolem postępu, dojrzałości obywatelskiej oraz walki o odrodzenie państwa.