29 kwietnia był ostatni dniem w murach naszej szkoły klasy IIIb. Pamiętny dzień zapoczątkowała msza święta w kościele parafialnym w Strzegowie.
 
Bardzo szybko upłynęły te trzy lata, tak niedawno byliście w pierwszej klasie. Pamiętacie swoje obawy i niepewność? Szybko się rozwiały, poradziliście sobie, a teraz rodzi się nowa niepewność przed nieznanym. Rzeczywiście, z dalszej perspektywy kolejne etapy edukacji mogą przypominać zaledwie krótkie przedstawienia, w których gramy różne role. Czasami następuje zmiana dekoracji (wystrój sali) czy obsady (nauczyciele i uczniowie odchodzili z naszej szkoły, inni z opóźnieniem do nas przywędrowali). Niektórzy próbowali wpływać na scenariusz – ile razy zmieniali przedmioty rozszerzone? Nie tylko nauczyciele reżyserowali kolejne akty i sceny.
Przychodzą kolejne roczniki, pokolenia… Jednak uczniowie to nie przelotne półcienie, ale osoby, które tworzą historię i niepowtarzalny klimat „starego ogólniaka” w Strzegowie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w murach naszej szkoły.
 
O godzinie 12:00 na hali sportowej rozpoczęła wiekopomna chwila.
 
„Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć, trzeba ją przeżyć” – pod takim hasłem 29 kwietnia 2022 r. w naszym liceum, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klasy maturalnej - IIIB.
Wydaje się, że upływ czasu był myślą przewodnią tegorocznego spotkania. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody za dokonania w dziedzinie nauki, sportu i działalności społecznej. Uhonorowano również rodziców wyróżnionych maturzystów oraz tych, którzy szczególnie aktywnie włączyli się w życie codzienne szkoły.
 
Uroczystość zakończyła krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IIIA pod opieką pana Tomasza Osińskiego. Absolwenci otrzymali od młodszych koleżanek i kolegów również drobne upominki – kalkulatory i długopisy - pomocne przybory do zbliżających się egzaminów maturalnych.
 
Przyszłym maturzystom przedstawiona została również prezentacja multimedialna, przy której nie zabrakło pięknych wspomnień z lat spędzonych w murach naszej szkoły.
 
Na koniec uroczystości absolwenci wraz z nauczycielami poszli na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy IIIA
 
Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej. (Paulo Coelho)