7 i 8 kwietnia, nie było słodszego miejsca na ziemi niż nasza szkoła. W tych dniach odbył się Kiermasz Wielkanocny, na którym można było kupić pyszne domowe ciasta, babeczki i mazurki przygotowane przez naszych uczniów. Dodatkowo dostępna była kawa, herbata i lemoniada, które mogły ugasić nasze pragnienie.
 
Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, na co wskazują poniższe opinie uczniów:
 
„Wielkanocne króliczki i babeczki z makiem były przepyszne”
„Spróbowałem kilku ciast, były bardzo dobre, ale najlepsza była lemoniada”
„Wystrój sali na której odbywał się Kiermasz, był bardzo ładny, wprowadzał w nastrój świąteczny”
„Wszystko co spróbowałam było bardzo dobre, mam nadzieje, że to nie ostatni Kiermasz w naszej szkole”.
 
Od dłuższego czasu nasza szkoła współpracuje z Domem Opieki Promyk w Unierzyżu. W poniedziałek przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panią Renatą Besser-Pawłowską postanowili podarować trochę świątecznej magii Pensjonariuszom, w postaci mazurków, babeczek oraz pięknych ozdób wykonanych przez naszych uczniów. Mamy nadzieje, że wywołaliśmy choć mały uśmiech na twarzach Mieszkańców.
Wszystkim uczniom, którzy włożyli dużo pracy w przygotowaniu Kiermaszu oraz podarunku dla Domu Opieki, gorąco dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy pomagali w zorganizowaniu tych akcji.
 

21 marca, to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, czy Dzień Wagarowicza, to także Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany Dniem Kolorowych Skarpet. Przyłączcie się do AKCJI KOLOROWYCH SKARPETEK. Załóżcie 21 marca kolorowe skarpety „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Zróbcie zdjęcie i prześlijcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej o akcji i chorobie dowiecie się wchodząc na poniższy link:

https://zespolkolorowychskarpetek.pl/

Klasy 0-3

- Konkurs

Klasa w której największa ilość uczniów 21 marca przebierze się i będzie najbardziej kolorową i  najciekawiej przebraną klasą, wygra ufundowany przez Radę Rodziców – Voucher, wyjście na lody z wychowawcą do Cukiernia Lodziarnia Zakręcone.

- Topienie Marzanny

Na 3-ej godzinie lekcyjnej wszystkie klasy 0-3 wraz z wychowawcami wychodzą nad rzekę, topimy Marzannę. Dzieci proszone są o przyniesienie instrumentów muzycznych; brzęczki, grzechotki, dzwonki itp. Zrobimy dużo hałasu żegnając Zimową Pannę.

- Zabawa w hali

Zabawa na dmuchanej zjeżdżalni:

1 godz. lekcyjna - kl. 2a, 2b 

2 godz. lekcyjna - kl. 1a, 1b 

4 godz. lekcyjna - kl. 3a, 3b 

5 godz. lekcyjna – oddział przedszkolny 

Klasy 4-8

- Konkurs 

Klasa w której największa ilość uczniów 21 marca przebierze się i będzie najbardziej kolorową i  najciekawiej przebraną klasą, wygra ufundowany przez Radę Rodziców – Voucher, wyjście na lody z wychowawcą do Cukiernia Lodziarnia Zakręcone.”

- 12:00 Apel w sali gimnastycznej

Rozstrzygnięcie konkursu i przekazanie nagrody

- LOSOWANIE

Podczas apelu zostanie wylosowany - Voucher uprawniający do dodatkowego zgłoszenia nieprzygotowania na dowolnej lekcji, poza przysługującymi każdemu uczniowi kropkami z poszczególnych przedmiotów. Voucher można wykorzystać do końca roku szkolnego 2021/2022.