Witamy na stronie Zespołu Szkół w Strzegowie

APEL O ŚWIEŻE POWIETRZE

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator

Kochani Rodzice, Drodzy Sąsiedzi !

Uczymy się w szkole, jak żyć zdrowo, jak się prawidłowo odżywiać i że bardzo ważny jest ruch na świeżym powietrzu. Wiemy, jakie to wszystko jest ważne, żeby się dobrze rozwijać.

A teraz, kiedy zrobiło się zimno, powietrze w Strzegowie i okolicy zamieniło się w smog. Śmierdzi dymem z kominów. Dymem z palonych plastików i śmieci. Dymem, który jest pełen pyłu i chemikaliów.

My wszyscy tym oddychamy ! ! !

Gdy idziemy do szkoły i z niej wracamy, gdy pani otwiera okno w klasie, gdy biegamy na w-fie, gdy chodzimy po zakupy, gdy bawimy się na podwórku. Zawsze ten SMOG.

Pomyślcie o nas. Nie palcie w domach śmieciami: plastikiem, opakowaniami po jedzeniu, siatkami czy innymi resztkami. Śmierdzący dym powoduje alergie, choroby płuc, kaszel, duszności, a nawet raka.

Nie narażajcie nas wszystkich na takie niebezpieczeństwo.

Nie trujcie nas!

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzegowie

   

Koncert mikołajkowy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator

W dniu 1.12.2018 r. nasza młodzież pojechała do Warszawy na koncert mikołajkowy. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

   

Gminny konkurs recytatorski z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator

W dniu 21.11.2018 r odbył się gminny konkurs recytatorski z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

   

Życzenia

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator

Uczniom i Rodzicom

 

Niech magiczna moc Świąt Bożego Narodzenia sprawi, że radość i miłość zawita do każdego domu.

Niech nadzieja, spokój i szczęście zagoszczą w sercu każdego z Nas, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego Nowego 2019 Roku

życzy:

 

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Strzegowie

   

Turniej "Niepodległości"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator

Halowa piłka nożna - 17. 11.2018 (sobota) godz. 9:00

Regulamin

  • miejsce turnieju - hala sportowa w Strzegowie
  • zespół liczy 4+1 (5 rezerwowych)
  • czas gry: 10 minut bez przerwy
  • eliminacje w dwóch grupach, po 4 zespoły w grupie
  • w grupach gra "każdy z każdym"
  • dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do finału
  • nagrody: puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe
   

Obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości na cmentarzu parafialnym w Strzegowie.

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator

   

Obchody Dnia Papieskiego w Liceum Ogólnokształcącym

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator

40 lat temu Jan Paweł II został wybrany na Stolicę Piotrową. Z tej okazji 15 października nasza szkoła uczestniczyła we Mszy Świętej, której przewodniczył proboszcz strzegowskiej parafii ks. Józef Błaszczak.

Hasłem 18 Dnia Papieskiego są słowa pochodzące z literackiego dziedzictwa Jana Pawła II „Promieniowanie ojcostwa”. Jest to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Hasło to przypomina nam, że Bóg wyszczególnia swoje imię „Ojciec” troszcząc się o nasze zbawienie. Wskazuje nam, abyśmy należycie przeżywali tajemnicę ojcostwa, najpierw przez ufne zawierzenie Bogu Ojcu, a następnie przez właściwe przeżywanie relacji ojcowskich między ludźmi.

Po Mszy Św. uczniowie liceum pod czujnym okiem ks. Dariusza Nowotki, p. Lidii Błazińskiej oraz p. Jolanty Wilczewskiej przybliżyli nam najpierw młodzieńcze lata Karola Wojtyły oraz Jego relację z Ojcem. To On nauczył go najważniejszej w Jego życiu modlitwy do Ducha Świętego. W nawiązaniu do 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, pokazali nam również, jak Ojciec Święty kochał swoją Ojczyznę-Polskę. Wykonywane przez nasze uczennice piosenki uzupełniały recytowane teksty, tworząc jedną, spójną całość. Na sam koniec nie zabrakło oczywiście ulubionej oazowej pieśni Jana Pawła II- Barki.

Dzień Papieski to nie jedyna uroczystość w której nasze liceum wzięło udział tego dnia. Dokładnie 100 lat temu Bolesław Nygowski, które grób znajduje się na cmentarzu parafialnym w Strzegowie i którego tego dnia odwiedziliśmy brał udział w akcji dywersyjnej POW- napad na posterunek Policji w Strzegowie. Posterunek ten był zajęty przez żandarmerię oraz niemieckich żołnierzy. Niestety akcja zakończyła się klęską. Nygowski zginął poprzez strzał od niemieckich żołnierzy. Inni uczestnicy, którym udało się przeżyć, zostali pojmani następnego dnia i okrutnie torturowani. To dzięki P. J. Karwowskiemu poznaliśmy historię tamtejszych wydarzeń.

Dyrektor Zespołu Szkół w Strzegowie p. Wiesław Popek wraz z Wójtem Gminy Strzegowo p. Wiesławem Zalewskim oraz uczniami naszej szkoły złożyli na grobie P. Nygowskiego kwiaty i zapalili znicze.

   

Dzień Edukacji Narodowej

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator

   

Strona 5 z 48

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>