Dzień Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Dzień Języka Angielskiego odbył się w naszej szkole 12 maja 2010 r. Głównymi organizatorkami tego dnia była p. Marta Rutkowska i p. Aleksandra Kukiełło.
Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę z pracami konkursowymi uczniów. Można było zobaczyć jak pięknym krajem jest Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii, jak starą i bogatą ma historię. Można było podziwiać rysunki naszych kolegów przedstawiające
zabytki Wielkiej Brytanii, a także przepiękne albumy ze zdjęciami i opisem różnych ciekawych miejsc w Anglii. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody. Oprócz wystawy nie zabrakło tez części artystycznej. Program przygotowali uczniowie różnych klas szkoły podstawowej. Na początku obejrzeliśmy 'Królewnę Śnieżkę i 7 krasnoludków' w angielskiej wersji. Przygotowali ją uczniowie klas 4-6. Momentem, który najbardziej spodobał się publiczności, byłapodróż księcia na.. taczkach ;) Następnie odbył się mini playback show. Dzieci występowały same lub w 3 osobowej grupie. Uczniowie  śpiewali i tańczyli w rytmie anglojęzycznych utworów. Wszyscy świetnie się bawili. Główną nagrodę otrzymała uczennica klasy 3 B – Kaja Mizerska. Pozostali uczestnicy dostali nagrody pocieszenia. Przygotowania na te święto, były długie. Sala gimnastyczna w której odbywała się uroczystość była pięknie ozdobiona.

Dzień Języka Angielskiego organizowany był w naszej szkole już po raz 3. Cieszymy się, że powstała taka inicjatywa, ponieważ możemy dowiedzieć się wiele o kulturze krajów anglojęzycznych, pochwalić się swoimi umiejętnościami, a przy okazji spędzić kilka naprawdę zabawnych chwil. Niewątpliwie takie okazje na długo pozostaną w naszej pamięci ;)