APEL O ŚWIEŻE POWIETRZE

Kochani Rodzice, Drodzy Sąsiedzi !

Uczymy się w szkole, jak żyć zdrowo, jak się prawidłowo odżywiać i że bardzo ważny jest ruch na świeżym powietrzu. Wiemy, jakie to wszystko jest ważne, żeby się dobrze rozwijać.

A teraz, kiedy zrobiło się zimno, powietrze w Strzegowie i okolicy zamieniło się w smog. Śmierdzi dymem z kominów. Dymem z palonych plastików i śmieci. Dymem, który jest pełen pyłu i chemikaliów.

My wszyscy tym oddychamy ! ! !

Gdy idziemy do szkoły i z niej wracamy, gdy pani otwiera okno w klasie, gdy biegamy na w-fie, gdy chodzimy po zakupy, gdy bawimy się na podwórku. Zawsze ten SMOG.

Pomyślcie o nas. Nie palcie w domach śmieciami: plastikiem, opakowaniami po jedzeniu, siatkami czy innymi resztkami. Śmierdzący dym powoduje alergie, choroby płuc, kaszel, duszności, a nawet raka.

Nie narażajcie nas wszystkich na takie niebezpieczeństwo.

Nie trujcie nas!

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzegowie