21 września uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszego liceum jak również klas ósmych szkoły podstawowej pod opieką pana Tomasza Osińskiego, pana Ryszarda Pauby i księdza Dariusza Nowotki wyjechali na dwudniową wycieczkę, której młodzież poznała jeden z największych obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady Auschwitz – Birkenau, w którym życie straciło ponad milion mężczyzn, kobiet i dzieci. Pobyt w tym miejscu dał możliwość uświadomienia sobie, co naprawdę działo się w Auschwitz.
 
Niezwykle wstrząsający dla młodzieży był pobyt w pomieszczeniu, gdzie znajdowało się krematorium, komora gazowa, zobaczenie celi, w której głodzony był ojciec Maksymilian Kolbe.
 
Podczas zwiedzania spotkać można było bardzo dużą ilość ludzi młodych, których zainteresował tragiczny okres polskiej historii.
 
Pewnie w niejednej głowie zrodziło się pytanie, skąd bierze się tyle nienawiści.
 
Ta wyprawa utkwi w pamięci młodzieży jeszcze długi czas.
 
Z Oświęcimia uczniowie udali się na miejsce noclegowe w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Pasyjno - Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 
Drugiego dnia 22 września nasi uczniowie wybrali się do Wadowic gdzie zwiedzili rodzinny dom Jana Pawła II w Wadowicach, w którym dziś znajduje się muzeum jego imienia. W Wadowicach po maturze Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II, chodził po szkole często ze swoimi przyjaciółmi na wadowickie kremówki, których nie zabrakło również w programie naszej wycieczki.
 
Podczas powrotu jak i podróży do Oświęcimia nie obyło się bez tak lubianego przez młodzież McDonalda