„Polsko , Ty zawsze wiernych miałaś synów!...” – pod takim hasłem w dniu 10 listopada 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klas : I a , VII b oraz I-IV LO pod kierunkiem pań : Katarzyny Stachowicz i Małgorzaty Bramorskiej przygotowali barwny montaż słowno – muzyczny , aby uczcić narodowe święto i uświadomić wszystkim , że jednak nie zaciera się pamięć o ważnych dla Polaków wydarzeniach historycznych . W atmosferę patriotycznego święta wprowadził nas wiersz „Pieśń o fladze” autorstwa K.I. Gałczyńskiego recytowany przez uczennice z klasy VII b. Dopełnieniem widowiska były piękne utwory poetyckie , fragmenty prozy i pieśni patriotyczne, komentujące długą i żmudną drogę naszych przodków ku wolności oraz krótkie filmiki , przedstawiające losy i bohaterstwo Polaków w czasach walki o niepodległość. Aby oddać hołd tym pokoleniom , naszych przodków , którzy „nie dali pogrześć mowy i wiary” odśpiewano „Rotę” . Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła pani Ewa Kwiatkowska wraz ze szkolnym chórem . O dekoracje , które podkreślały nastrój widowiska, zadbały panie : Renata Besser – Pawłowska i Agnieszka Mańkowska .
W odpowiedzi na zaproszenie Ministerstwa Edukacji i Nauki do udziału w 6 już edycji akcji „Szkoła do hymnu” , podobnie jak w roku ubiegłym o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i dyrekcją , włączając się do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości , odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego „Mazurka Dąbrowskiego”.
 
 
Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Pisarek , dziękując uczniom i ich opiekunom za przygotowanie wspanialej i wzruszającej opowieści o pragnieniu wolności i niepodległości , będącej kluczem do zrozumienia naszej własnej przeszłości i teraźniejszości.