We wtorek 14 listopada 2023 roku odbyła się wycieczka do Płocka i Sierpca. Młodzież licealna wraz z opiekunami panią Joanną Krysiak, panią Jolantą Wilczewską, panią Jadwigą Falkiewicz i panem Tomaszem Osińskim obejrzała spektakl teatralny pt.: Damy i huzary w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.
 
 
W Sierpcu grupa zwiedziła Muzeum Wsi Mazowieckiej a dokładnie dwie ekspozycje muzealne Galerię rzeźby i Powozownię. Cały czas towarzyszył nam deszcz, ale kto by się nim przejmował.
 
Następnie odbyły się warsztaty pt.: Magia i wierzenia oraz Wieczory Andrzejkowe. Na pierwszych zajęciach dowiedzieliśmy się o słowiańskich demonach, zabobonach i przesądach oraz sposobach radzenia sobie z nimi a następnie każdy uczestnik wykonał maskę. Okazało się, że nasi uczniowie są bardzo utalentowani plastycznie. Na drugich warsztatach młodzież wspólnie praktykowała tradycyjne wróżby, m.in. lanie wosku na wodę, ustawianie butów, losowanie talerzyków, liczenie grochu i inne. Ciekawe czy w przyszłości okażą się prawdą.
 
Ostatnim punktem wyjazdu był posiłek w restauracji McDonalds.
 
​To była prawdziwa lekcja patriotyzmu.
 
Obszerna galeria na: