Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wycieczka klas trzecich do Torunia

Wycieczka klas trzecich do Torunia

Wycieczka klas trzecich do Torunia

10 czerwca uczniowie  klas trzecich pod opieką pani Dagmary Dymek, Angeliki Biranowskiej, Ewy Kwiatkowskiej i Marii Żendarskiej wyruszyli na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem była wizyta w Planetarium. Uczniowie obejrzeli seans pt. „Cudowna podróż”, w trakcie którego poznali podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Udali się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Zobaczyli jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu oraz  poznali Słońce jako jedną z gwiazd.

 

Po bardzo interesującej lekcji z astronomii wybraliśmy się do Piernikarni Mistrza Bogumiła, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach pieczenia pierników. Dzieci poznały tajniki wyrobu tutejszych najznakomitszych, korzennych ciasteczek i wysłuchały ich barwnej historii, poznając bohaterów piernikowych legend. Wszyscy pracowali z ciastem piernikowym, wałkując je i odciskając w ręcznie rzeźbionych, drewnianych formach piernikarskich.
Stworzyliśmy unikalne, pięknie wyglądające korzenne ciasteczka w kształcie słynnej krzywej wieży, popiersia Mikołaja Kopernika, toruńskiego herbu, serc, podkówek na szczęście, aniołów oraz najpiękniejszych kamieniczek toruńskich. W czasie warsztatów degustowaliśmy także najpyszniejsze pierniczki z Toruńskiej Manufaktury Piernika, a na koniec otrzymaliśmy zaszczytny tytuł czeladników piernikarskich, potwierdzony certyfikatem podpisanym przez samego Mistrza Bogumiła.

 

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Torunia. Pani przewodniczka pokazała nam najciekawsze miejsca i bardzo ciekawie opowiedziała historię tego pięknego miasta. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i oglądali między innymi: Pomnik Mikołaja Kopernika, złotego osiołka, gotycki Ratusz, Fontannę Flisaka, Rynek Staromiejski, Kościół św. Ducha oraz Krzywą Wieżę. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali legend i opowieści. Po tak intensywnie spędzonym dniu odwiedziliśmy McDonalds, gdzie zjedliśmy smaczny posiłek, a następnie w doskonałych humorach ruszyliśmy w drogę powrotną.

 

To był dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

 

Więcej zdjęć z naszej przygody znajdziecie TUTAJ

 

 

Data dodania: 2024-06-12 19:12:57
Data edycji: 2024-06-12 19:23:32
Ilość wyświetleń: 76

"Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwijać"

J. Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej